ده سیستم حمل و نقل شهری موفق در جهان


 متروی کوپنهاگ
کوپنهاگ – دانمارک
اگر هر چیزی در دانمارک پوسیده و قدیمی بشود، سیستم حمل و نقل عمومی شهر کوپنهاگ چنین نخواهد شد. متروی این شهر در سال 2002 تکمیل شده است و سیستم حمل و نقل شهری به وسیله یک قطارهای دیگر شهری کامل شده است.
قطارهای شهری مردم شهر کوپنهاگ را به مناطق اطراف کوپنهاگ و سایر نقاط دانمارک منتقل می کنند. از سوی دیگر سیستم دوچرخه سواری در این شهر به مردم اجازه می دهد تا دوچرخه هایی را که کرایه می کنند، در محل های دیگری غیر از محل اولیه تحویل دهند. در سال 2006، متروی شهر کوپنهاگ 98-99 درصد ضریب اطمینان دارد. سیستم قطار شهری در گوپنهاگ سیستم قطارهای اتوماتیک است که به وسیله کامپیوتر کنترل می شوند که هم امنیت و هم بهره وری آن را بالا می برد. بسیاری معتقدند که در مقایسه با وسایل نقلیه شخصی سیستم حمل و نقل شهر کوپنهاگ هم راحت و هم قابل اعتماد است.

 یوباهن
برلین – آلمان
ضریب بهره برداری در آلمان مساله ای است که همواره مطرح است اما در مورد سیستم حمل و نقل این کشور این عبارت بیشتر کارآمدی دارد. در شهر برلین شبکه ارتباطی زیر زمینی به نام یو باهن وجود دارد که در 132 کیلومتر شهر گسترده شده است. این سیستم به سیستم اس باهن که در واقع سیستم ریلی روی زمینی است متصل است. سیستم یوباهن تنها چند مورد تصادف داشته است و شبکه تلفن همراه در تمام تونل ها و ایستگاه های آن آنتن دهی دارد. در ایستگاه ها هر 2 تا 5 دقیقه قطارها حرکت می کنند و این بستگی به ساعت های پر رفت و آمد و کم رفت و آمد روز دارد. حتی اگر در این شهر خواب بمانید برای رسیدن سر وقت به سرکارتان قطار در ایستگاه ها منتظر شما خواهد بود.

 ام تی آر هنگ کنگ
هنگ کنگ، چین
به طور تقریبی 90 درصد از سفرهای شهری در شهر هنگ کنگ توسط سیستم حمل و نقل شهری انجام می شود. سیستم ریلی حمل و نقلی (ام تی آر) بیشترین حجم این حمل و نقل را برعهده دارد. این سیستم در روز 7 میلیون نفر را در مسیری 175 کیلومتری با قطارهایی که در هر شرایطی کاملا سر وقت حرکت می کنندجابه جا می کند. یکی از مزیت های اختصاصی در این قطارها استفاده از کارت های اختاپوس است که با شارژ آنها علاوه بر سوار شدن بر قطار می توانند در فست فودها غذا بخورند و هزینه های پارک و متر خود را بپردازند. علاوه بر این سیستم اینترنت و تلفن همراه نیز در تمام مسیر قابل ارائه به مسافران شهر هنگ کنگ است.

 سیستم متروی نیویورک
نیویورک -  امریکا
متروی نیویورک قدمتی 100 ساله دارد و مسیری 375 کیلومتری را در شهر می پیماید. قطارهای شهر نیویورک 24 ساعت و در تمام طول سال سرویس می دهند. با وجود آنکه از دهه 1970 سیستم امنیتی بالایی بر متروی نیویورک حاکم بوده است اما شرایط امنیتی آن از 11 سپتامبر 2001 ارتقا پیدا کرده است. در سال 2006، متروی نیویورک برنامه ای یک ساله از زمان حرکت قطارها اعلام کرد. روزانه 4.5 میلیون نفر از متروی این شهر استفاده می کنند.

کلانشهر پاریس
پاریس – فرانسه
متروی پاریس قدمتی 110 ساله دارد و مسیری 214 کیلومتری را می پیماید. ایستگاه های قطار در پاریس به قدری به یکدیگر نزدیکند که در هیچ یک از شهرهای دیگر دنیا چنین امکانی وجود ندارد. ایستگاه های قطار بزرگترین ایستگاه های قطار دنیا هستند. این سیستم روزانه 4.5 میلیون نفر را جابه جا می کند. سیستم متروی پاریس به ترن های خارج شهری و اتوبوس ها متصل است. با وجود آنکه بسیاری بر این باورند که سیستم متروی شهر به اندازه کافی پاسخگوی مسافران شهری است اما خیابان های شهر نیز دارای مسیر مخصوص اتوبوس هستند. اما این مساله را فراموش نکنید که یکی از سنت های فرانسوی ها اعتصاب کارکنان سیستم های حمل و نقل آنهاست.

متروی کلانشهر سئول
سئول – کره
سیستم متروی شهر سئول با 287 کیلومتر مسیر روزانه برای جابه جایی 8 میلیون نفر طراحی شده است و با سیستم اتوبوس رانی این شهر هماهنگی دارد. به طور کلی سیستم حمل و نقل عمومی شهر سئول به راحتی قابل دسترس است. در تمام مسیر زیر زمینی مسافران می توانند از سیستم وای فای استفاده کنند. از سوی دیگر روبات هایی هستند که به مسافران کمک می کنند تا اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

تونل لندن
لندن – انگلستان
متروی لندن که در زبان عامیانه به آن تونل می گویند، قدیمی ترین و طولانی ترین سیستم حمل و نقل زیر زمینی جهان است. مسیر حرکت متروی لندن 400 کیلومتر است که در سال 2007 ، یک میلیارد نفر از آن استفاده کرده اند. با وجود حجم بالای مسافر و مسیر طولانی یکی از ایمن ترین سیستم های متروی جهان به شمار می رود.

ام آر تی تایپه
تایپه – تایوان
سیستم متروی شهر تایپه یکی از گران ترین سیستم های مترو در جهان است. این درحالی است که سه سال متوالی سیستم متروی این شهر به عنوان ایمن ترین سیستم متروی جهان شناخته می شد. سیستم مترو که به آن ام آر تی می گویند دارای ایر کاندیشن در تمامی ایستگاه هاست، قطارها کاملا سروقت می آیند و ایستگاه ها و قطارها به شدت تمیزند، چراکه خوردن و آشامیدن و سیگار کشیدن و حتی جویدن آدامس در تمام مسیر ممنوع است. حدود 1.1 میلیون نفر در روز از متروی شهر تایپه استفاده می کنند.

متروی مسکو
مسکو – روسیه
سیستم متروی مسکو یکی از قدیمی ترین سیستم های مترو در جهان است که روزانه 7.5 میلیون نفر را جابه جا می کند. مسیر حرکتی مترو 293 کیلومتر است و ایستگاه های آن بسیار تمیز هستند. ایستگاه های متروی شهر مسکو یکی از جاذبه های توریستی معماری و هنری به حساب می آید. برنامه حرکت تمام قطارها بر روی بردهایی در تمام ایستگاه ها به نمایش در می آید. اینها درحالی است که امنیت استفاده از این قطارها هم بسیار بالاست و به ندرت دچار سانحه می شوند. 

کلانشهر توکیو
توکیو – ژاپن
سیستم متروی شهر توکیو بیشترین مسافر را در روز جابه جا می کند. یعنی 8 میلیون نفر در روز. شبکه متروی توکیو به علاوه حومه شهر 27 هزار و 270 کیلومتر است و یکی از تمیزترین متروهای جهان به شمار می رود. صندلی های قطارها دارای شبکه گرمایی است. این قطارها کاملا سر وقت هستند و به ندرت دچار تصادف می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>